16 kwiecień 2024

Sukcesy zapaśniczek z Chełma! Całkowita dominacja

Zawodniczki MKS Cement-Gryf Chełm zdobyły trzy złote i dwa srebrne medale podczas Mistrzostw Polski do lat 20 i do lat 23 w zapasach kobiet. Na najwyższym stopniu podium stanęły Alicja Nowosad, Olga Padoshyk i Daniela Tkaczuk, natomiast Wiktorii Kameli i Marcie Gajowniczek przypadły medale srebrne.
Alicja Nowosad, ubiegłoroczna wicemistrzyni Europy juniorek, przed rozpoczęciem zawodów typowana jako faworytka kategorii do 65 kilogramów, potwierdziła swoją klasę w ostatnich juniorskich mistrzostwach w jej karierze. W pierwszej rundzie przez przewagę techniczną pokonała Agatę Kazanecką z GKS Armaty Stoczek Łukowski, a w dalszej części turnieju wygrała z Moniką Lasak z MKS Czarni Połaniec. W finale zmierzyła się z klubową koleżanką, Wiktorią Kamelą, dominując w pojedynku i umacniając swoją pozycję liderki w tej kategorii.

Olga Padoshyk również zaprezentowała wysoki poziom techniczny, zwyciężając w trzech walkach. Najważniejsza z nich odbyła się w finale w kategorii do 62 kilogramów, gdzie zmierzyła się z Aleksandrą Witoś z LKS Orła Namysłów. Padoshyk skutecznie wykorzystała błędy przeciwniczki, wygrywając 6:2 i zdobywając złoty medal.

Daniela Tkaczuk, walcząc w kategorii do 76 kilogramów, stoczyła cztery pojedynki, w których udowodniła swoją dominację, kończąc turniej zwycięstwem nad Zuzanną Gibalską z LKS Znicz Chęciny.

Sukces zawodniczek MKS Cement-Gryf Chełm był całkowity, gdyż klub triumfował także w klasyfikacji drużynowej zarówno w kategoriach juniorek, jak i do lat23! Sponsorem Strategicznym Klubu jest BOGDANKA S.A., a Sponsorem Oficjalnym Cemex Polska.