Pijany kierowca zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie świętochłowiczanina

fot. KMP w Świętochłowicach
Wzorową postawą wykazał się 31-letni mieszkaniec Świętochłowic, który ujął pijanego kierowcę. 59-latek parkując swojego fiata, uszkodził inne zaparkowane pojazdy. Świadek, widząc całą sytuację, zareagował i powiadomił policjantów. Dzięki jego postawie drogówka zatrzymała amatora jazdy na „podwójnym gazie”. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.
Koronawirus
śląskie
13263
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Do zdarzenia doszło pod koniec minionego tygodnia. Tuż przez 22.00 dyżurny świętochłowickiej komendy otrzymał informację o uszkodzeniu zaparkowanych pojazdów przez nietrzeźwego kierującego. Na ulicę Tatrzańską pojechała miejscowa drogówka. Tam mundurowi zastali zgłaszającego oraz 59-letniego kierowcę fiata. Z ustaleń mundurowych wynika, że mężczyzna próbując zaparkować swój pojazd, uderzył w citroena i renaulta. Świadek, widząc niebezpieczne manewry, natychmiast powiadomił mundurowych. Okazało się, że kierujący fiatem miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz amator jazdy na „podwójnym gazie” za swe czyny odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia oraz wysoka grzywna i długoletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Słowa uznania kierujemy do 31-letniego mieszkańca naszego miasta, którego znakomita postawa obywatelka wpisała się w hasło przewodnie kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz” Dzięki zdecydowanej reakcji, świadek zdarzenia uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy i tym samym wyeliminował z ruchu drogowego nieodpowiedzialnego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom o tym, że ktoś kieruje pod wpływem alkoholu, może uratować czyjeś życie i zdrowie.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
śląskie
13263
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Świętochłowicach

kiedy
2020-12-12 19:00
miejsce
Centrum Kultury Śląskiej,...
wstęp biletowany