Długi weekend na świętochłowickich drogach

fot. KMP w Świętochłowicach
Długi weekend to okres wytężonej pracy wszystkich policjantów. Nad bezpieczeństwem na drogach Świętochłowic czuwali mundurowi z miejscowej drogówki. Stróże prawa oprócz kontroli stanu trzeźwości kierujących sprawdzali również m.in. stan techniczny pojazdów i czy pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa. Od środy do niedzieli na drogach Świętochłowic doszło do 1 wypadku drogowego i 2 kolizji. Niestety nie dla wszystkich kierujących spotkanie z drogówką zakończyło się bez konsekwencji. Mimo wielokrotnych apeli o trzeźwą jazdę, stróże prawa zatrzymali 3 rowerzystów na „podwójnym gazie”.
Koronawirus
śląskie
12855
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Podczas tegorocznego długiego weekendu tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego na terenie Świętochłowic, czuwali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Działania rozpoczęły się w środę i zakończyły w niedzielę. Policjanci z drogówki sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Reagowali na wykroczenia będące główną przyczyną wypadków drogowych. Mundurowi kontrolowali także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach.

W tym roku w trakcie długiego weekendu na drogach naszego miasta doszło do 3 zdarzeń drogowych, w tym do 1 wypadku. Policjanci przeprowadzili 135 kontroli drogowych. W ręce stróżów prawa wpadli trzej nietrzeźwi rowerzyści. Aż 66 kierujących, nie dostosowało prędkości do obowiązujących przepisów. Ponadto jedna osoba kierowała pojazdem, nie mając do tego uprawnień. Jeden kierowca za rażące naruszenie przepisów drogowych stracił prawa jazdy. Ponadto podczas działań mundurowi zatrzymali 1 dowód rejestracyjny, a wobec 90 uczestników ruchu drogowego zastosowano represje.

Policja apeluje o:

  • rozwagę podczas jazdy i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w szczególności stosowanie się do ograniczeń prędkości, respektowanie praw pieszych, a także niewsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie;
  • odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale także za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego;
  • wysoką kulturę jazdy i wzajemny szacunek.
 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
śląskie
12855
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Świętochłowicach

kiedy
2020-12-12 19:00
miejsce
Centrum Kultury Śląskiej,...
wstęp biletowany